Skip links

Koksownia Bytom

Moc tradycji połączona z wysoką wydajnością produkcji.

O NAS

Kultywowanie tradycji koksowniczej

Historyczny początek zagospodarowania terenów, na których obecnie znajduje się koksownia, datuje się na 1856 rok. Wówczas pod budowę huty wykupiono majątek ziemski Elisenruh, zlokalizowany w granicach dzielnicy Bobrek w Bytomiu. Natomiast trzy lata później ukończono budowę koksowni. Po 1870 roku tereny zmieniły właściciela – w toku przekształceń powstała spółka Oberschlesische Hüttenwerke, a w 1938 r. uruchomiono nową baterię koksowniczą.

Eksploatowaną obecnie 45-komorową baterię koksowniczą wybudowano po wojnie, a jej zdolności produkcyjne są imponujące, bo wynoszą do 250 tys. ton rocznie.

W 2003 roku powstała Spółka CARBO-KOKS, która przejęła infrastrukturę starej koksowni oraz część budynków dawnej huty Bobrek, by po latach przekształcić się w dzisiejszą Koksownie Bytom Sp. z.o.o.

Każdego dnia zmieniamy się na lepsze

Wierzymy w to, że modernizacja jest paliwem napędowym każdego biznesu. Dlatego kreślimy ambitne plany na przyszłość, ale jednocześnie pamiętamy o zachowaniu miejsc pracy.

Już niebawem unowocześniona Koksownia Bytom Sp. z.o.o. stanie się dostawcą energii elektrycznej i cieplnej dla Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej, która ma powstać na terenie dawnej Huty Bobrek w Bytomiu. Rocznie Koksownia Bytom wytwarza 73 mln m3 gazu koksowniczego – odpadu w produkcji koksu (już teraz wykorzystując energię z 67% zasobów). Ilość ta wystarcza na ogrzanie baterii koksowniczej i kotłowni.

Po wybudowaniu tzw. układu wysokosprawnej kogeneracji nasz zakład będzie odzyskiwać energię elektryczną i cieplną z blisko 100% gazu koksowniczego, dostarczając inwestorom strefy nadwyżkę w cenach niższych niż sieciowe.

Inwestycje na terenie dawnej Huty docelowo przełożą się na zachowanie działalności produkcyjnej oraz tak ważnych dla mieszkańców miejsc pracy w dzielnicy i mieście po wygaszeniu działającej obecnie Kopalni Bobrek.

200 tys.
roczny wolumen produkcji koksu
100%
polskiego kapitału
45
liczba komór baterii koksowniczej
+310
Pracowników
Szeroki asortyment rodzajów koksu

Nasza oferta

Oferta produkcyjna Koksowni Bytom składa się z różnych rodzajów koksu oraz z produktów węglopochodnych (smoła pogazowa).

Starając się najpełniej dopasować ofertę do oczekiwań kontrahentów, proponujemy możliwość indywidualnego negocjowania cen. Możesz u nas skorzystać z atrakcyjnych systemów rabatowych oraz wydłużonych terminów płatności.

KOKS WIELKOPIECOWY

KOKS OPAŁOWY

KOKS ODLEWNICZY

KOKS NISKOFOSFOROWY

Certyfikacja

System Zarządzania Jakością ISO 9001

Zarządzanie przez jakość cechuje się podejściem systemowym, zdolnością do ciągłej poprawy, zorientowaniem na cele strategiczne, zaangażowaniem kierownictwa oraz całego zespołu. Polityka Jakości jest dla nas integralnym elementem zarządzania, a zawarte w niej założenia stanowią solidny fundament Koksownia Bytom Sp. z.o.o.

W trosce o nasze otoczenie nieustannie prowadzimy działania modernizacyjne oraz systemowe – wdrożony system zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO 9001: 2015.

Wydajna działalność produkcyjna

Działalność produkcyjną realizujemy na 45-komorowej baterii koksowniczej, która pozwala nam osiągnąć roczny wolumen produkcji do 200 tys. ton.

100% polski kapitał

Jesteśmy firmą wyjątkową wśród polskich producentów koksu. Wyróżniają nas uwarunkowania kapitałowe: jesteśmy prywatnym przedsiębiorstwem o stuprocentowym kapitale polskim, a całość udziałów znajduje się w rękach osób fizycznych.

Elastyczne podejście

Dostosowujemy produkowany asortyment do potrzeb rynku, z uwzględnieniem specyficznych wymagań nawet drobnych odbiorców.

Krótki cykl uzgodnień

Dla wygody naszych odbiorców oferujemy krótki cykl uzgodnień warunków techniczno-handlowych odbiorów koksu i możliwość natychmiastowej realizacji zamówienia.

GALERIA

Koksownia