Skip links

Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o Koksowni Bytom

50-lecie zespołu pieśni i tańca „tysiąclatki”

W dniu 15 marca 2023 odbył się koncert jubileuszowy grupy „tysiąclatki”. Zespół pieśni i tańca „Tysiąclatki” powstał w 1973 roku na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Koksownia Bytom która również uczestniczyła w tym podniosłym dla grupy folklorystycznej wydarzeniu od wielu lat wspiera śląską kulturę.

Charytatywny mecz hokeja – Gramy dla Kuby

Wielkie sportowe emocje i piękny cel spotkania – w sobotę 24 września Koksownia Bytom wsparła akcję charytatywną na rzecz leczenia i rehabilitacji Kuby Goniwiechy, 10-letniego podopiecznego Fundacji PETRALANA, który cierpi na rzadką chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

Poszukiwania nowych pracowników dla Koksowni Bytom – Targi Pracy w PETRALANA S.A.

Koksownia Bytom to bardzo stabilne miejsce pracy, zatrudniające pracowników długoterminowo. Poszukiwanie osób zainteresowanych zatrudnieniem w naszych strukturach zaowocowało organizacją Targów Pracy, realizowanych we współpracy z Urzędem Pracy w Bytomiu na terenie fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA S.A., od wielu lat kooperującej z nami w ramach Śląskiego Holdingu Przemysłowego.

Trwają prace nad Strefą Rozwoju i Aktywizacji Zawodowej

Krystalizuje się idea adaptacji zabytkowego budynku siłowni Koksownii Bytom do nowych funkcji w ramach realizowanego projektu Strefy Rozwoju i Aktywizacji Zawodowej. Niedawno zarząd spółki wyraził nadzieję iż w jednym z celów rewitalizacji obiektu będzie stworzenie przestrzeni dla ekspozycji Muzeum Koksownictwa. Muzeum funkcjonuje obecnie w formule wirtualnej -jest w trakcie zbierania zarówno wspomnień i ciekawych historii związanych z procesem produkcji koksu jak i cyfrowego archiwizowania eksponatów.

Koksownia Bytom -rebranding

Szanowni Państwo, razem z nową nazwą, tak mocno związaną z miejscem, chcemy pokazać, że zależy nam na uhonorowaniu przemysłowych tradycji Bobrka, ale także zwrócić uwagę mieszkańców na to, że mimo długiej historii, Koksownia ma świetne perspektywy na przyszłość. Zakład spełnia wszystkie normy ekologiczne i cały czas inwestuje, żeby systematycznie zmniejszać swój wpływ na środowisko.

Rafał Szostok, prezes Koksowni Bytom Sp. z o.o.