Skip links

Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o Koksowni Bytom

Charytatywny mecz hokeja – Gramy dla Kuby

Wielkie sportowe emocje i piękny cel spotkania – w sobotę 24 września Koksownia Bytom wsparła akcję charytatywną na rzecz leczenia i rehabilitacji Kuby Goniwiechy, 10-letniego podopiecznego Fundacji PETRALANA, który cierpi na rzadką chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

Poszukiwania nowych pracowników dla Koksowni Bytom – Targi Pracy w PETRALANA S.A.

Koksownia Bytom to bardzo stabilne miejsce pracy, zatrudniające pracowników długoterminowo. Poszukiwanie osób zainteresowanych zatrudnieniem w naszych strukturach zaowocowało organizacją Targów Pracy, realizowanych we współpracy z Urzędem Pracy w Bytomiu na terenie fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA S.A., od wielu lat kooperującej z nami w ramach Śląskiego Holdingu Przemysłowego.

Trwają prace nad Strefą Rozwoju i Aktywizacji Zawodowej

Krystalizuje się idea adaptacji zabytkowego budynku siłowni Koksownii Bytom do nowych funkcji w ramach realizowanego projektu Strefy Rozwoju i Aktywizacji Zawodowej. Niedawno zarząd spółki wyraził nadzieję iż w jednym z celów rewitalizacji obiektu będzie stworzenie przestrzeni dla ekspozycji Muzeum Koksownictwa. Muzeum funkcjonuje obecnie w formule wirtualnej -jest w trakcie zbierania zarówno wspomnień i ciekawych historii związanych z procesem produkcji koksu jak i cyfrowego archiwizowania eksponatów.

Koksownia Bytom -rebranding

Szanowni Państwo, razem z nową nazwą, tak mocno związaną z miejscem, chcemy pokazać, że zależy nam na uhonorowaniu przemysłowych tradycji Bobrka, ale także zwrócić uwagę mieszkańców na to, że mimo długiej historii, Koksownia ma świetne perspektywy na przyszłość. Zakład spełnia wszystkie normy ekologiczne i cały czas inwestuje, żeby systematycznie zmniejszać swój wpływ na środowisko.

Rafał Szostok, prezes Koksowni Bytom Sp. z o.o.

Fundacja PETRALANA pomaga rodzinom z Ukrainy.

Zbrojna napaść na Ukrainę dramatycznie wpłynęła na życie milionów mieszkańców tego kraju. W jednej chwili ich życie i zdrowie zostało zagrożone, zmuszając miliony ludzi do opuszczenia swojego domu. Zarząd Fundacji PETRALANA, pragnąć najefektywniej pomóc ukraińskim rodzinom podjął decyzję o wsparciu finansowym w wysokości 75 000,- pln pracowników z Ukrainy pracujących na rzecz PETRALANA SA oraz bytomskiej koksowni MMG.

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO Z POLSKĄ AKADEMIĄ NAUK

We wtorek, 30 listopada spółka MMG związała się listem intencyjnym z Instytutem Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk. Tereny poprzemysłowe, na których przygotowywana jest Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej wymagają gruntownej rewitalizacji. IBIŚ PAN, jako placówka badawczo-naukowa, która prowadzi działalność w obszarze inżynierii środowiska będzie doradzała spółce przy realizacji projektu.

WSPIERAMY MŁODYCH ARTYSTÓW

Pragnąc wspierać rozwój młodych artystów, zostaliśmy partnerem Gali Finałowej IX Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, która odbyła się 23 listopada w Miejskim Domu Kultury nr 2 w Bytomiu.

Ta strona korzysta z plików cookie