Skip links

MMG I FUNDACJA PETRALANA – RAZEM DLA ŁUKASZA WYSOCKIEGO

MMG I FUNDACJA PETRALANA – RAZEM DLA ŁUKASZA WYSOCKIEGO

23.09.2021


Spółka MMG Koksownia Bytom i Fundacja PETRALANA włączyły się w organizację charytatywnego meczu hokejowego, który odbędzie się 25 września 2021 r. na tafli bytomskiego Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. MMG jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia, Fundacja partnerem, a rolę gospodarza pełni Miasto Bytom.

Już od kilku dni zawodnicy charytatywnego meczu szlifują formę. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Macieja Maleńczuka i Mariusza Kałamagę. Zagra także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Zapowiada się emocjonująca rozgrywka i – przede wszystkim – dobra zabawa w szczytnym celu. Bilety-cegiełki na to wydarzenie rozeszły się jak ciepłe bułeczki – co bardzo dobrze świadczy o mieszkańcach Bytomia, którzy są zawsze otwarci, by nieść pomoc. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

Przypomnijmy, w styczniu 2020 r. mieszkańcami Bytomia wstrząsnęła informacja o nieszczęśliwym wypadku nastoletniego zawodnika dżudo, który pokrzyżował nie tylko jego sportowe, ale również życiowe plany. Łukasz po niefortunnym upadku w parku trampolin doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa i jednostronnego zwichnięcia kręgosłupa szyjnego o 90 stopni. Przeszedł operację, która zakończyła się sukcesem – zwichnięcie zostało nastawione, dysk uciskający rdzeń usunięto, a w jego miejsce wstawiono implant. Dzięki żmudnej i systematycznej rehabilitacji, Łukasz odzyskał w pewnym stopniu kontrolę nad górną i dolną częścią ciała, ogólnie znacząca poprawa nastąpiła po prawej stronie, co pozwala chłopakowi poruszać się o kulach. Niegdyś walczył na macie, teraz walczy każdego dnia o powrót do jak największej sprawności. W osiągnięciu tego celu ma mu pomóc terapia tlenowa z wykorzystaniem komory hiperbarycznej. Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia, która wpływa na polepszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, umożliwiająca szybszą regenerację organizmu i jego powrót do aktywności po urazach czy operacjach. Duże ilości tlenu, emitowanego pod ciśnieniem większym od panującego w normalnych warunkach, skutkują rozpuszczeniem gazu nie tylko we krwi, ale także w osoczu, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym, dzięki czemu organizm staje się znacznie lepiej natleniony, a tym samym zdrowszy, bardziej odporny i zdolny do szybkiej regeneracji. Ta forma rehabilitacji wymaga regularności i wiąże się z dużymi kosztami, stąd pomysł, by Łukasz został beneficjentem charytatywnego meczu.