W najbliższą sobotę, 13 maja z okazji Nocy Muzeów będzie można odwiedzić budynek zabytkowej siłowni, czyli przyszłą siedzibę Muzeum Koksownictwa. Siłownia (elektrownia) dawnej Huty Bobrek, która cały czas służy Koksowni Bytom to niesamowita przemysłowa przestrzeń, w której czas zatrzymał się w latach 30. XX wieku. Docelowo, miejsce będzie jedną z głównych atrakcji Muzeum Koksownictwa, które w wersji wirtualnej działa od blisko roku z inicjatywy Koksowni Bytom, mecenasa projektu. To unikatowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć miejsce, które tworzyło przemysłową historię Śląska. Noc Muzeów w Koksowni Bytom spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, już po niespełna minucie od uruchomienia zgłoszeń, lista była już pełna!

Noc Muzeów
Możesz też przeczytać

3 tygodnie ago
Rozpalamy nowy ogień w Chorzowie – Targi Pracy i Edukacji Młodzież 2025
Koksownia Bytom razem z Petralaną wzięły udział w Targach Pracy i Edukacji Młodzieży, które odbyły się w wyjątkowym miejscu – Muzeum Hutnictwa w Chorzowie! Rozmawialiśmy o przemyśle przyszłości, nowoczesnych technologiach i możliwościach pracy w naszej firmie. Na odwiedzających czekały pokazy robotów, VR, druk 3D, warsztaty spawania i projektowania. Dziękujemy za zainteresowanie, pytania i inspirujące rozmowy. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! 👋

1 miesiąc ago
Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Politechniki Śląskej z wizytą w Koksowni Bytom i PETRALANIE
Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej odwiedzili Koksownię Bytom oraz firmę PETRALANA w ramach Laboratorium Projektu ROPT 2.0. Celem wizyty było opracowanie spójnych strategii transformacji oraz stworzenie koncepcji zagospodarowania terenów poprzemysłowych po KWK Bobrek oraz Koksowni Bytom. Projekt jest realizowany przez Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji (ROPT 2.0), którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a jednym z siedmiu partnerów – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W trakcie spotkania studenci zapoznali się z funkcjonowaniem Koksowni Bytom oraz uczestniczyli w rozmowach dotyczących przyszłości terenów poprzemysłowych i możliwości ich dalszego rozwoju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wizytę i interesującą wymianę spostrzeżeń.